Impulsinės relės pajungimo schema
Elektros pajungimo schema panaudojant impulsine rele. Šioje impulsų relės jungimo schemoje matyti, kad valdymas vykdomas spyruokliniais grįžtamaisiais jungikliais (mygtukais), sujungtais lygiagrečiai vienas su kitu. Norėdami įrengti jungiklių valdymo grandinę, pakanka nutiesti ploną dviejų gyslų laidą, o apšvietimo maitinimo laidas yra prijungtas prie impulsinės relės kontaktų.
Apšvietimo pajungimo schema
Šviesos pajungimas. Impulsinė relė.
Atsiranda įtampa rozetės įžeminimo laide
Dvilaidėje sistemoje įžeminimo laide atsiranda įtampa (rozetė). Gali būti, kad elektros instaliacijos remonto metu nulinis ir fazinis laidininkas buvo sukeisti vietomis. Jeigu taip yra, reikėtų apsauginio įžeminimo kontaktą atjungti nuo laidininko kuriame yra įtampa ir fazinį bei nulinį laidus pajungti tinkamai. Teisingiausia būtų sumontuoti atskirą apsauginio įžeminimo laidą tiesiai nuo skirstomojo skydelio.
Dar reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, ar nėra pablogėjusi kabelio izoliacija. Tokiu atveju atsiradus elektros srovės nutekėjimui į įrenginio korpusą, apsauginio įžeminimo kontakte atsiranda įtampa. Būtina patikrinti apsauginio įžeminimo kontaktus, nes dėl blogo apsauginio įžeminimo laidininko kontakto (gali būti ir nepajungtas) pavojinga eksploatuoti įrenginius.
Impulsines relės panaudojimas apšvietimui
Apšvietimo valdymas name arba bute (video)
Pajungimo schemos jungikliams, perjungikliams
1kl.perjungiklis IP6.10-202-01 + 1kl.kryžminis perjungiklis IPK6.10-201-01 + 1kl.perjungiklis IP6.10-202-01
Plačiau skaitykite: LIREGUS
Automobilio ir priekabos elektros jungimo schema
Internetinio kabelio pajungimo schema
Kabelis naudojamas jungti kompiuteriui prie komutatoriaus, tinklo lizdo arba maršrutizatoriaus, taip pat jungti komutatorius tarpusavyje, kai vienas kabelio galas jungiamas į paprastą, o kitas – į Uplink lizdą. Beje, dauguma šiuolaikinių komutatorių “atpažįsta” kabelio tipą, tad jiems jungti tinka tiek “tiesus”, tiek ir “verstas” kabelis.