Suvirinimas elektrodais. Patarimai

Suvirinimas elektrodais. Patarimai

Naudodami tinkamą techniką ir vadovaudamiesi kai kuriomis geriausiomis praktikomis, galite pagerinti ekranuoto metalo lankinio suvirinimo (SMAW) įgūdžius. Bet kad ir koks kruopštus bebūtumėte, retkarčiais vis tiek galite susidurti su problemomis.

Žinodami, kaip greitai nustatyti ir pašalinti įprastas SMAW problemas, galite sumažinti nereikalingą prastovą, o tai ypač svarbu, nes procesas ir taip yra gana lėtas, palyginti su laidų procesais. Bet koks sutaupytas laikas gali padėti padidinti produktyvumą ir sumažinti nusivylimą.

Apsvarstykite šias septynias įprastas SMAW problemas ir jų sprendimus, kurie padės jums.

1 problema: purslai

Dvi dažniausios suvirinimo siūlės purslų priežastys yra suvirinimas per ilgu lanku ir suvirinimas ant nešvaraus paviršiaus. Dėl per ilgo lanko elektrodo gale gali susidaryti rutulys. Aptaškymas atsiranda, kai kamuolys atsiskiria ir įkrenta į balą. Be to, neišvalius pagrindinės medžiagos, suvirinimo siūlės gali būti užterštos, o tai taip pat gali sukelti purslų.

Purslai taip pat gali atsirasti dėl per didelės suvirinimo srovės; lanko smūgis; arba jei virinate šlapiu, nešvariu ar pažeistu elektrodu.

Jei dažnai susiduriate su purslais, pabandykite sureguliuoti suvirinimo srovę ir išlaikyti tinkamą lanko ilgį. Prieš virindami būtinai nuvalykite pagrindinę medžiagą ir laikykitės užpildo metalo gamintojo rekomenduojamų orkaitės laikymo ir atnaujinimo reikalavimų, kad elektrodas neprisitrauktų drėgmės.

Problema Nr. 2: Poringumas

Suvirinimo pradžia nuo nešvarios pagrindo medžiagos taip pat yra dažna poringumo priežastis. Ant metalo esanti alyva, riebalai, drėgmė, rūdys ar malimo nuosėdos gali užteršti suvirinimo siūlę nešvarumais. Tinkamai nuvalius pagrindinę medžiagą prieš suvirinimą ir tinkamai laikant suvirinimo elektrodus, galima to išvengti.

Poringumą taip pat gali sukelti pernelyg ilgas arba trumpas lanko ilgis, todėl svarbu išlaikyti tinkamą lanko ilgį. Per ilgas lankas reiškia, kad nepasiekiate taško, kuriame ekranavimo atmosfera apsaugotų suvirinimo siūlę. Rekomenduojamas lanko ilgis priklauso nuo elektrodo skersmens. Suvirinimo duomenų lapuose dažnai nurodomas rekomenduojamas ilgis – paprastai ne didesnis nei šerdies vielos skersmuo.

Be to, dėl per didelės suvirinimo srovės suvirinimo baseinas užšąla, kol dujos gali išeiti, todėl susidaro poringumas. Naudojant per greitą važiavimo greitį gali kilti panašių problemų, nes iš esmės viršijate degalų aprėptį. Atitinkamai sureguliuokite greitį.

3 problema: sintezės trūkumas arba prastas įsiskverbimas

Lydymosi trūkumas atsiranda, kai nėra susiliejimo tarp suvirinimo metalo ir pagrindinės medžiagos paviršiaus. Prastas įsiskverbimas panašus į tai, kad suvirinimo briauna nevisiškai prasiskverbia per visą pagrindinės medžiagos storį arba visiškai neįsiskverbia į suvirinimo siūlę.

Abu gali įvykti, kai suvirinimo srovė yra nustatyta per maža ir nesuteikia pakankamai srovės, kad prasiskverbtų į jungtį, arba kai jungtis suprojektuota blogai arba kai sujungimas yra netinkamas.

Susiliejimo trūkumas arba prastas įsiskverbimas nutinka, kai jūsų važiavimo greitis yra per didelis, jei jūsų elektrodas per didelis jungtimi, jei naudojate netinkamo tipo elektrodą arba jei jūsų elektrodo kampas yra neteisingas.

Norėdami išspręsti problemas, susijusias su lydymosi trūkumu ir prastu įsiskverbimu, sumažinkite važiavimo greitį ir padidinkite suvirinimo srovę. Taip pat įsitikinkite, kad suvirinimo konstrukcija leidžia elektrodui pasiekti visus jungties paviršius. Taip pat gali padėti naudoti mažesnio skersmens elektrodą.

Problema Nr. 4: Sumažėjęs

Įpjovimas – kai jungtis nėra tinkamai užpildyta – susidaro griovelis arba erozija.

Per didelės suvirinimo srovės naudojimas arba per didelis judėjimo greitis yra dažna nupjovimo priežastis. Per didelis važiavimo greitis reiškia, kad neišbūnate pakankamai ilgai, kad tinkamai užpildytumėte jungtį. Smūgis lanku ir netinkamas manipuliavimas elektrodu taip pat gali sukelti pjūvį.

Kad to išvengtumėte, naudodami audimo techniką, būtinai padarykite pauzes kiekvienoje suvirinimo siūlelio pusėje. Taip pat naudokite tinkamus elektrodo kampus, sumažinkite važiavimo greitį ir naudokite tinkamą suvirinimo srovę, atitinkančią elektrodo dydį ir suvirinimo padėtį.

Problema Nr. 5: Persidengimas arba pervirinimas

Persidengimas atsiranda, kai išlydytas suvirinimo metalas bėga per pagrindinės medžiagos paviršių ir atvėsta nesulydęs. Tai paprastai sukelia lėtas važiavimo greitis ir per ilgas buvimas baloje, todėl suvirinimo metalo kiekis užpildo jungtį. Neteisingas elektrodo kampas arba per didelis elektrodas taip pat gali sukelti persidengimą.

Norėdami to išvengti, padidinkite važiavimo greitį ir naudokite tinkamus darbo kampus, kaip rekomenduoja užpildo metalo gamintojas. Be to, naudokite nedidelį elektrodą, kad į jungtį nepatektų per daug išlydyto metalo.

Problema Nr. 6: lanko smūgis

Magnetinio lanko smūgis įvyksta, kai suvirinimo metu yra nesubalansuotas magnetinis laukas arba per didelis magnetizmas tiek detalėje, tiek įtaise. Taip gali nutikti elektros sistemoje, kai ji pati magnetizuojasi.

Suvirinant link arba toliau nuo įžeminimo gnybto, gali atsirasti lanko smūgis. Kuo arčiau žemės priartėsite, tuo lankas labiau klajos. Tai vadinama atbuliniu lanko smūgiu. Lanko smūgis į priekį vyksta esant nesubalansuotam magnetiniam laukui, kai virinama toliau nuo žemės.

Kad išvengtumėte lanko smūgio, pakeiskite ruošinio įžeminimo jungties vietą. Tai taip pat padeda sumažinti suvirinimo srovę ir lanko ilgį bei naudoti kintamąją srovę.

Užduotis Nr. 7: Problema trenkiant lanką

Jei tik mokotės SMAW, dažnai gali kilti problemų dėl elektrodo prilipimo prie ruošinio. Smogiant lanką, būtinai trenkite į ruošinį ir tuo pačiu metu kelkite elektrodą.

Tam tikrus elektrodus gali sumušti lengviau nei kitus. Pavyzdžiui, atrodo, kad E7018 elektrodai prilimpa labiau nei kitų tipų elektrodai, o giliau prasiskverbiantys elektrodai, tokie kaip E6010 ir E6013, paprastai neprilimpa, nes jie turi daugiau lanko.

Būkite atsargūs naudodami mažai vandenilio turinčius E7018 elektrodus. Jie turi būti laikomi orkaitėje, kad nesusikauptų drėgmė. Šiuose elektroduose sugerta drėgmė padidins vandenilio kiekį suvirinimo siūlėje ir sukels įtrūkimus.

Komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *