Kas yra „Stickout“, elektrodo iškišimas ir kontaktinio antgalio atstumas iki darbinio paviršiaus?

Kas yra „Stickout“, elektrodo iškišimas ir kontaktinio antgalio atstumas iki darbinio paviršiaus?

Strypas ir elektrodo ilgintuvas dažnai naudojami pakaitomis. Sužinokite daugiau apie skirtumą ir jo įtaką suvirinimo kokybei.

Strypas ir elektrodo ilgintuvas dažnai naudojami pakaitomis. Sužinokite daugiau apie skirtumą ir jo įtaką suvirinimo kokybei.

Suvirinimo terminų supratimas

Norint gaminti kokybiškas suvirinimo siūles, nustatant suvirinimo parametrus reikia atkreipti dėmesį į detales. Net ir nedideli pakeitimai gali lemti labai skirtingus rezultatus.

Norint pasiekti tinkamus parametrus norimiems rezultatams gauti, reikia suprasti ir naudoti tinkamus suvirinimo terminus. Štai pavyzdys, kurį dažnai matau visoje pramonės šakoje: žmonės dažnai naudoja elektrodų išplėtimą, ištraukimą ir atstumą nuo kontaktinio galiuko iki darbo.

Tačiau šie terminai matuoja skirtingus dalykus, o jų naudojimas pakaitomis arba nesuprantamas jų reikšmės gali sukelti painiavą, kuri keičia suvirinimo parametrus ir galiausiai suvirinimo kokybę.

Taigi, kuo skiriasi elektrodo išplėtimas, išsikišimas ir kontaktinio antgalio atstumas iki darbo? Pakalbėkime apie kiekvieną iš jų ir kodėl svarbu vartoti tinkamą terminą.

Skirtumo supratimas
Pakeitus atstumą tarp suvirinimo pistoleto ir ruošinio, suvirinimo grandinės pasipriešinimas turi įtakos, o pasipriešinimo pokytis taip pat keičia srovės stiprumą amperais pastovios įtampos procese, pavyzdžiui, suvirinant dujomis metalo lankiniu būdu (GMAW). Norint užtikrinti ir išlaikyti tinkamą srovės stiprumą jūsų programoje, svarbu žinoti šių bendrų terminų reikšmę ir jų skirtumus:

Elektrodo išplėtimas: kaip apibrėžė Amerikos suvirinimo draugija (AWS), tai reiškia ilgį nuo kontaktinio galo galo iki vielos tirpimo vietos.

Stickout: Kitas įprastas terminas, kurį apibrėžia AWS, tai reiškia antgalio galą, kur viela tirpsta. Vienintelis kartas, kai elektrodo ilgintuvas ir stulpelis gali būti naudojami pakaitomis, yra tada, kai kontaktinis antgalis yra viename lygyje su antgalio galu. Tais atvejais, kai kontaktinis antgalis yra įdubęs, šie du terminai reiškia skirtingus atstumus.

Atstumas nuo kontaktinio galiuko iki darbo: nors tai yra plačiai naudojamas pramonės terminas (net ir atliekant daugelį suvirinimo procedūrų), jis iš tikrųjų nėra apibrėžtas AWS A3.0 standartiniuose terminuose ir apibrėžtyse. Geriausias laikas išmatuoti atstumą nuo kontakto galiuko iki darbo yra tada, kai ruošiate suvirinimą arba programuojate robotą, o prieš trenkdami lanką galite atlikti fizinį matavimą. Nutrenkus lanką, lanko ilgis matuojamas pagal įtampą, o elektrodo išplėtimas gali būti matuojamas pagal varžą grandinėje arba naudojant taikiklį. Kai žmonės vartoja terminą kontakto atstumas nuo galiuko iki darbo, jie dažnai turi omenyje lanko ilgio ir elektrodo ilgio sumą.

Kaip tai veikia srovės stiprumą

Suvirinimo metu labai svarbu išlaikyti nuoseklų elektrodo išplėtimą, nes keičiant ilgintuvą gali pasikeisti srovės stipris, o tai gali nepatenkinti suvirinimo specifikacijų diapazono. Kai taip atsitiks, gali būti, kad suvirinimo siūlė yra mažesnė nei garso.

Per trumpas elektrodo ilgintuvas padidina srovės stiprumą ir priartina jus prie suvirinimo baseino, o tai gali per anksti pažeisti kontaktinį antgalį ir sukelti perdegimą dėl per didelio karščio. Per daug prailginimo sumažina srovės stiprumą ir gali prastai įsiskverbti, todėl reikia iš naujo dirbti.

Apsvarstykite šį GMAW pavyzdį purškimo perdavimo režimu, naudojant tą patį vielos tipą, apsaugines dujas, netauriuosius metalus ir purkštuko skersmenį abiem atvejais. Pradinis atstumas nuo kontakto ir galiuko iki darbo buvo 3/4 colio, todėl buvo 235 amperai. Niekam nesikeičiant, išskyrus atstumą nuo kontakto antgalio iki darbo, tiesiog pakeitus jį nuo 5/8 colio iki 1 colio, srovės stiprumas amperais lange veikia nuo 282 iki 213, o tai gali sukelti programos specifikaciją.

Taip nutinka todėl, kad padidinus atstumą padidėja pasipriešinimas, o dėl pasipriešinimo suvirinimo grandinėje gali pablogėti arba sutrikti suvirinimo kokybė. Norėdami pamatyti, kiek net nedideli šio atstumo pokyčiai gali turėti įtakos srovės stipriui, galite žaisti keisdami elektrodo ilgintuvą nekritinėse suvirinimo programose.

Pagerinkite suvirinimo kokybę
Nors AWS neapibrėžia kontaktinio antgalio ir darbo atstumo, tai dažnai yra logiškiausias terminas, naudojamas suvirinant. Tačiau svarbu žinoti, kad elektrodo išplėtimas, išsikišimas ir atstumas nuo kontakto galiuko iki darbo turi konkrečius apibrėžimus, o naudojant juos pakaitomis gali kilti painiavos, dėl kurios srovės stiprumas nepatenka į nurodytą diapazoną.

Bendraujant visame pasaulyje apie suvirinimo programas, ypač svarbu naudoti tinkamas pramonės standartines sąlygas – tai padeda užtikrinti, kad visos šalys būtų viename puslapyje.

Esmė: AWS vartojamų terminų ir jų apibrėžimo supratimas suteikia aiškumo, kuris gali padėti išvengti klaidų ir persitvarkyti.

Komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *