MMA

Suvirinimas elektrodais MMA
MMA (angl. Manual Metal Arc) – rankinis lankinio suvirinimo būdas glaistytais elektrodais.
Tai paprasčiausias, seniausias, populiariausias ir universaliausias suvirinimo būdas, naudojamas beveik visiems, įvairių konstrukcijų metalams, taip pat įvairiose sąlygose dirbančioms detalėms. Skirtingiems metalams ir jų konstrukcijoms (elektriniams katilams, vamzdynams ir tt…) yra gaminami skirtingi elektrodai. Šiame suvirinimo procese dalyvauja metalas, kurį reikia suvirinti, elektrodas, elektrodo laikiklis ir maitinimo šaltinis. Elektrodas yra suspaudžiamas elektrodo laikikliu, per kurį iš suvirinimo aparato patiekiama elektros srovė. Elektrodo laikiklis turi būti tokios konstrukcijos, kad būtų galima greitai pakeisti elektrodą, neprisiliečiant prie detalių, per kurias teka elektros srovė ir kad liktų kuo trumpesnė nesudegusio elektrodo dalis. Rankiniu lankiniu būdu prilydomas metalas pernešamas iš elektrodo į suvirinimo vonelę. Suvirinimo srovės dydis pasirenkamas pagal elektrodo skersmenį ir suvirinimo padėtį.
Suvirinimo lankas formuojamas tarp elektrodo galo ir suvirinamos detalės. Elektrodo glaistas duoda apsaugines dujas ir šlaką, kurie apsaugo suvirinimo vonelę nuo aplinkos poveikio. Šlakas, sustingęs virš suvirinimo siūlės po suvirinimo pašalinamas.
Šiuolaikinių technologijų suvirinimo aparatai, skirti rankiniam suvirinimui lydžiuoju elektrodu bei lankiniam suvirinimui volframo elektrodu inertinėse dujose duoda puikius rezultatus ir supaprastina suvirinimo darbus.